יום שני, 21 באפריל 2014

כיום חיים בישראל כ – 800 אלף ילדים, צעירים ומבוגרים המתמודדים עם לקות שמיעה בדרגות שונות, כ – 2,400 מהם גרים בעיר קריית שמונה

רשת מדטון מתרחבת ופותחת בימים אלו סניף חדש בעיר קריית שמונה אשר יציע מכשירי שמיעה מתקדמים, בדיקות שמיעה ללא תשלום ומגוון הנחות ומבצעים לתושבים. על פי נתוני הערכה, כיום חיים בישראל כ – 800 אלף ילדים, צעירים ומבוגרים המתמודדים עם לקות שמיעה בדרגות שונות, כ – 2,400 מהם גרים בעיר קריית שמונה. ללקות שמיעה סיבות רבות כמו חשיפה לרעש, פגיעה פיזית או טראומה אך המובילה שבהן היא הגיל שכן עם העלייה בגיל מתרחשת ירידה באיכות השמיעה. הסניף החדש ממוקם ברחוב הירדן 11 בקריית שמונה.

יהודית גולדברג, קלינאית תקשורת בכירה ומנהלת תחום שמיעה בחברת מדטון מסרה היום כי :"אנו ממליצים לכל אדם בגיל 55 ומעלה לערוך בדיקת שמיעה שכן לעיתים עם הגיל מתרחשת ירידה בשמיעה שניתן לתת לה מענה טכנולוגי מתקדם. אבחון מוקדם של בעיית השמיעה משפר באופן משמעותי את יכולת השיקום בעזרת מכשור מתקדם. מכשירי השמיעה משפרים בצורה משמעותית את איכות החיים של מי שזקוק להם, אנו יודעים שככל שדוחים את האבחון ואת הפתרון, יתכן ויתגלה קושי בהסתגלות למכשירי השמיעה ולאביזרי העזר".
התאמת מכשיר באופן מדויק ואינדיבידואלי
מסתבר כי התאמת מכשיר שמיעה שונה מאדם לאדם והצלחתה תלויה בניסיון, במקצועיות ובמיומנות של קלינאית התקשורת. בעולם המדע ידוע כי מערכות השמע בגוף האדם אינן זהות ולכן במהלך התאמת מכשיר שמיעה צריך לחוש את האדם. ירידה בשמיעה גורמת לעצב, לחץ ותסכול ולכן כאשר ההתאמה של המכשיר נעשית באופן מדויק, תוך רגישות והתייחסות אינדיבידואלית אפשר להרגיש הקלה משמעותית ושינוי דרמטי באיכות השמיעה. מנתונים שנאספו ברשת מדטון עולה כי אנשים רבים המתמודדים עם ירידה בשמיעה מגיעים למכוני שמיעה בהם לעיתים מוצע להם מכשיר מתקדם אך שאינו מתאים להם באופן אישי. דבר זה גורם לאי נוחות רבה, אכזבה גדולה ואף לעיתים ישנם כאלו המורידים את המכשיר, זורקים אותו למגירה ורוצים לשכוח מהבעיה. אך חשוב לדעת כי הדבר ניתן לפתרון. בנושא זה מדגישה יהודית גולדברג, מנהלת תחום השמיעה בחברת מדטון, אשר תציין בקרוב 26 שנים של עבודה בחברה כי : "חשוב לזכור שמי שנמצא מולנו הוא אדם אינדיבידואלי ולכן ההתאמה צריכה להיות שונה מאד מאחד לשני ולכן אנחנו מתאימים את המכשיר לפי הרגישות לצלילים השונים תוך תאום ציפיות ובניית אמון עם האדם שמולי. אני מתרגשת עד דמעות כשאני רואה שאדם נכנס מתוסכל, עצוב ולחוץ עם ליקוי שמיעה ויוצא עם ניצוץ בעיניים וחיוך על השפתיים"


חברת מדטון מכשירי שמיעה נוסדה בשנת 1975 ומספקת פתרונות שמיעה מתקדמים. החברה מייצגת בישראל את המותג המוביל אוטיקון (OTICON) מדנמרק, בעלת תו תקן 9001-2000 ISO ומעניקה שירות בכ - 50  מכוני שמיעה וסוכנויות בכל רחבי הארץ שבהם מבצעים בדיקות שמיעה ללא תשלום וכן התאמות מכשירי השמיעה ומגוון רחב של אביזרי עזר ופתרונות שמע נוספים. מנכ"ל החברה ומייסדה הוא יצחק דוידוביץ. החברה מפעילה עמוד פייסבוק מקצועי באמצעותו ניתן לתאם בדיקות שמיעה ללא תשלום וכן לקרוא מחקרים וחידושים. העמוד נמצא בכתובת: https://www.facebook.com/medtonil וכן אתר אינטרנט בלינק הבא: http://www.medton.co.il/

אין תגובות: